Pierwsze koty za płoty

W meczu 16. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Warta II Sieradz uległa u siebie na sztucznej murawie 0:1 Tęczy Brodnia. Rozstrzygającego gola strzelił Mateusz Latuszkiewicz.

Po srogich zimowych weekendach kibice Biało-Zielonych ewidentnie byli spragnieni prawdziwej piłkarskiej wiosny. Mecz Warty II Sieradz w połączeniu z doskonałą pogodą przyciągnął na mecz solidną frekwencję, a widzowie mieli okazję obejrzeć akcji kilku oficjalnych debiutantów z rocznika 2006 w meczu seniorskim. Do wyjściowego składu wskoczył Filip Kalkowski, zaś z ławki na boisku pojawili się Fabian Mielczarek oraz Mikołaj Balcerzak.

Mecz od początku był żwawy i wyrównany, lecz na pierwszy strzał należało poczekać do 17. minuty. Wówczas rywal przedarł się naszą lewą stroną i strzelił z dużą siłą w bliższy słupek tuż pod spojeniem. Futbolówka wróciła w boisko, na szczęście bez dalszych konsekwencji dla Warty. Kolejny atak tym samym skrzydłem Tęcza miała dziewięć minut później po przechwycie, na szczęście uderzenie – tym razem w kierunku dalszego rogu bramki – było niecelne.

Po chwili dobrą okazję do strzelenia gola miał Kamil Krajewski, który wyszedł w tempo na wolne pole, lecz podskakującą piłkę uderzył obok wychodzącego bramkarza, ale również bramki. Za to 32. minucie po jego kontrze w polu karnym z lewej strony znalazł się z piłką Jakub Janiszewski, jednak uderzył za lekko i golkiper Tęczy spokojnie złapał płaską próbę. Kolejne pięć minut później bramkarza z dystansu postraszył nieprzyjemnym strzałem Kacper Chachuła. Kozłująca futbolówka minęła jednak słupek. Przed przerwą sytuacyjne piłki z kilkunastu metrów uderzali jeszcze Krajewski i znów Chachuła, ale brakowało precyzji.

Po zmianie stron emocji pod bramkami było jeszcze więcej. Najpierw Janiszewski próbował strzelać przewrotką po dośrodkowaniu Kalkowskiego, lecz niecelnie. Po dwóch minutach Tęcza wyłożyła z lewej strony przed bramkę, lecz nabiegający rywal strzelił wprost w dobrze ustawionego Błażeja Piechówkę. Dla kontrastu kibice Warty jęknęli z zawodu w 53. minucie. Wówczas z dystansu o włos o spektakularnego gola był Igor Jankowski – jego bomba nie do obrony uderzyła jednak w okolice spojenia bramki gości. Po chwili Biało-Zieloni oddali jeszcze dwa kolejne strzały z daleka, już o niższej jakości. Po walce w polu karnym upadł też Janiszewski, ale sędzia nie ocenił tej sytuacji jako faul.

Potem zaczęła rosnąć przewaga Tęczy. Rywale wykorzystywali naszą większą niefrasobliwość w obrębie pola karnego i oddali w ciągu pięciu minut trzy niebezpieczne, płaskie strzały. Dwa pierwsze przeszły obok naszych słupków, trzeci Piechówka obronił na rzut rożny, których goście też mieli w tym fragmencie kilka. Nerwowe chwile przerwał w 65. minucie Kacper Chachuła, oddając zza szesnastki kolejną nieprzyjemną dla rywala próbę. Golkiper z problemami sparował piłkę.

Spokój potrwał dziesięć minut. Wówczas to Piechówka musiał odbić kolejny strzał na rzut rożny, tym razem spod linii końcowej. Był jednak zmuszony skapitulować w 80. minucie. Wówczas dośrodkowanie z lewej strony wykończył mocnym strzałem głową Mateusz Latuszkiewicz, który wyskoczył zdecydowanie najwyżej w polu karnym.

Ostatni kwadrans gry to skutecznie zamknięcie przez Tęczę dostępu do własnej bramki. Warta próbowała przerzutów i wrzutek, lecz bez sukcesu. W doliczonym czasie gry Janiszewski oddał strzał głową po dośrodkowaniu Fabiana Mielczarka, lecz było to dosyć daleko obok bramki. Wynik 0:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Tęcza zdobyła trzy punkty po zaciętym meczu, a Warcie II Sieradz pozostaje poszukać zdobyczy w kolejnym spotkaniu. Rywalem zespołu Łukasza Mitka będzie na wyjeździe za tydzień KS Karsznice.

Warta II Sieradz – Tęcza Brodnia 0:1 (0:0 do przerwy)