Pierwsza przegrana w ostatnim sparingu

Warta Sieradz przegrała 1:2 ostatni sparing zimowego okresu przygotowawczego z Unią Skierniewice.

W sobotę 9. marca rozegrany został ostatni sparing zimowego okresu przygotowawczego. Rywalami biało-zielonych był zespół Unii Skierniewice, występujący w III Lidze (grupa 1).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Sieradzanie, obejmując prowadzenie już w 4. minucie meczu. Wysoki pressing na obrońcach gospodarzy doprowadził do nieporozumienia obrońców i bramkarza, a błąd wykorzystał Adam Patora. Niestety po strzeleniu gola inicjatywę przejął zespół Unii. Niestety przełożyło się to na bramki w 30. i 37. minucie meczu i na przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy jednak żadnych bramek. Warta miała dwie klarowne okazje, ale zabrakło dokładności w wykończeniu akcji. Również Unia mogła dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Warto zaznaczyć, że z minuty na minutę meczy rozgrywany był w coraz cięższych warunkach atmosferycznych, a coraz mocniej wiejący wiatr nie ułatwiał dokładnych zagrań.

Był to ostatni tej zimy sparing piłkarzy Warty Sieradz i pierwszy przegrany. Start ligi już za tydzień. Biało-zieloni podejmować będą na własnym stadionie Orkana Buczek. Mamy nadzieję, że na lepszym boisku i w meczu o punkty biało-zieloni zaprezentują się lepiej.