Pierwsza ligowa porażka – KS Kutno – Warta Sieradz 2:0 (relacja)

Piłkarzom Warty Sieradz nie udało się wygrać meczu wyjazdowego z KS Kutno. Górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0 i dzięki temu zwycięstwu znajdują się na szczycie tabeli.

Początek meczu nie zapowiadał jednak porażki podopiecznych Marcina Pyrdoła. Już w pierwszej minucie dobrą sytuację w polu karnym wypracował sobie Adam Patora, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy Paweł Sobczak. W odpowiedzi na tą akcję dwa razy z dobrej strony pokazał się skrzydłowy Kutna Kamil Wielgus, ale nie zdołał on otworzyć wyniku meczu. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że gospodarze mieli 3 dogodne sytuacje po prostych błędach naszych pomocników i obrońców. Biało-zieloni również mieli swoje szanse na zdobycie bramek: w 24 minucie Łukasz Mitek podłączył się pod akcję ofensywną, dograł lobem do Wiktora Płanety, ale obrońcy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo, w 28  minucie żaden z zawodników Warty nie przeciął dobrego dośrodkowania po ziemi w pole karne, a w 37 minucie Wiktor Płaneta próbował głową skierować piłkę do siatki, ale został uprzedzony przez obrońcę. Gospodarze mieli w tym czasie również dogodną sytuację znów po ogromnym błędzie obrony, ale do końca pierwszej połowy pozostał wynik bezbramkowy.

Na drugą część spotkania piłkarze Warty wyszli z jedną zmianą w składzie. Za Kacpra Szafrańskiego na boisku pojawił się Mateusz Jaworski. I znów biało-zieloni mieli dobry początek, ale nie udało się tego udokumentować golem. Kolejne minuty to rosnąca przewaga gości z Sieradza, ale to gospodarzom udało się otworzyć wynik meczu. Po szybkiej kontrze gola w 65 minucie zdobył Kamil Kobryń. Niestety kilka minut później było już 2:0, znów po kontrze zespołu z Kutna. Prowadzenie podwyższył Kamil Wielgus. Po straconej drugiej bramce na boisku pojawili się Marcin Kobierski i Przemysław Nawrocki. Pierwszy z nich miał najlepszą w tym meczu sytuację do strzelenia kontaktowej bramki, jednak piłka po mocnym strzale zza pola karnego wylądowała na poprzeczce. Do końca meczu widzieliśmy próby ataków biało-zielonych, a gospodarze ograniczyli się już do pilnowania wyniku i grania swoich akcji z kontry.

KS Kutno – Warta Sieradz 0:2 (0:0 do przerwy)