Piękny początek roku

Piłkarze Warty Sieradz wygrali 28. Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej w piłce nożnej! Biało zieloni obronili przy tym zeszłoroczny tytuł!

Sieradzanie grali w grupie B z zespołami TS Janiszewice, LKS Kwiatkowice i Orkanem Buczek. W grupie A występowały zaś Jutrzenka Warta, Czarni Rząśnia, Pogoń Zduńska Wola i Warta Działoszyn.

Warta Sieradz rozpoczęła zawody zwycięstwem 1:0 z drużyną z Janiszewic, a bramkę zdobył Wiktor Płaneta. Kolejny mecz z Orkanem Bucz zakończył się remisem 1:1. Dla biało-zielonych trafienie zaliczył Adam Patora. Ostatnie grupowe spotkanie z LKS-em Kwiatkowice podopieczni Piotra Morawskiego wygrali 2:1 po golach Damiana Pawlaka i Przemysława Nawrockiego. Tym samym Warta awansowała z pierwszego miejsca w grupie.

W półfinale biało-zieloni trafili na Czarnych Rząśnia, którzy awansowali z drugiego miejsca w grupie A. Sieradzanie pewnie wygrali 3:1 po trafieniach. W drugim półfinale Jutrzenka Warta grała z TS-em Janiszewice. Niespodziewanie to drużna z Janiszewic wygrała 1:0 i w finale Warta trafiła na grupowego rywala.

W meczu o 3. miejsce pomiędzy Jutrzenką Warta a Czarnymi Rząśnia padł remis 2:2 i o wyniku spotkania zdecydowały rzuty karne. W tych wygrali piłkarze z Rząśni i to oni cieszyli się z najniższego stopnia na podium.

W finale Warta Sieradz pewnie pokonała TS Janiszewice 3:0, którego gra w finale dla wielu był dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Najlepszym strzelcem turnieju został Damian Pawlak, który na swoim koncie miał trzy trafienia. Po dwa gole zdobyli zaś Wiktor Płaneta, Adam Patora i Przemysław Nawrocki.

Zdjęcie: Mateusz Zgorzyk – Fotografia Sportowa