Pewne zwycięstwo – LKS Zapole – Warta Sieradz 0:7

W wyjazdowym meczu 4. rundy Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Warty Sieradz odnieśli okazałe zwycięstwo 7:0 z drużyną LKS Zapole.

Od początku spotkania zaatakowali groźnie piłkarze Waty. W 8. minucie Dawid Przezak skierował piłkę do siatki, ale chwilę wcześniej asystent liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Po kwadransie sędzia głowny tego meczu wskazał na jedenastkę dla Warty. Niestety Dawid Przezak przestrzelił nad bramką. Jednak dwie akcje później wpadła w końcu upragniona bramka. Gola otwierającego wynik meczu strzelił Mariusz Zawodziński. W pierwszej połowie szanse na zdobycie goli mieli jeszcze Adrian Filipiak, Wiktor Płaneta, Marcin Kacela i Dawid Przezak.

Druga połowa to już dominacja podopiecznych Marcina Pyrdoła. W 47. minucie drugą bramkę strzelił Łukasz Chojecki, a trzy minuty później prowadzenie podwyższył wprowadzony po przerwie Adam Patora. Niestety w 55 minucie meczu boisko musiał opuścić Marcin Kacela, który z urazem głowy musiał udać się na kontrolę do szpitala. Pozostali zawodnicy dalej „robili swoje” i kibice zgromadzeni w Zapolu mogli oglądać bramki strzelane przez: Wiktora Płanetę (61 min.), Adama Patorę (67 min. rzut karny, 79 min.) i Kamila Plutę (74 min.).

LKS Zapole – Warta Sieradz 0:7 (0:1 do przerwy)

Zmiany:
46 min – 6. Mateusz Jaworski 16.Krzysztof Składowski
46 min – 8. Dawid Przezak 26. Adam Patora
58 min – 23. Adrian Filipiak 17. Krzysztof Kokot
58 min – 77. Marcin Kacela 9. Kamil Pluta
63 min – 10. Mariusz Zawodziński 2. Sylwester Pawlak
69 min – 20. Wiktor Płaneta 95. Witold Kubiak