Pełen komfort

Warta Sieradz wykonała zadanie i pewnie pokonała Zryw Wygodę 6:0 w piątej kolejce IV ligi łódzkiej. Goście w każdej połowie kapitulowali trzykrotnie.

Przed meczem od horyzontu nad stadion MOSiR nadciągały ciemne chmury. Był to jednak zły omen dla piłkarzy z Wygody, którym prawdopodobnie wszyscy postronni kibice wróżyli w nadchodzącym starciu porażkę. I rzeczywiście, dla podopiecznych trenera Wudkiewicza nie był to przyjemny mecz.

Warta od pierwszych minut ruszyła do ataku, chcąc szybko pokazać, że nie zamierza tego spotkania przespać. Pierwsze 300 sekund to niecelne strzały Płanety, Chojeckiego i Mielczarka. Zwieńczyła je druga okazja Płanety, który tym razem w niezłej pozycji uderzył za lekko, wprost w wysuniętego bramkarza.

Czas upływał, a piłka nie chciała wpaść do bramki. W 27. minucie sprawę w swoje nogi wziął jednak Piotr Mielczarek. Po podaniu od Chojeckiego wdarł się lewą stroną w pole karne i z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty później drugi cios wyprowadził Wiktor Płaneta, strzelając bramkę z podobnej pozycji – przytomnym podaniem z głębi pola popisał się w tej sytuacji Sosnowski. Okazję numer trzy miał po chwili jeszcze Michał Lewandowski, lecz jego uderzenie ofiarną interwencją zatrzymał przed linią przeciwnik.

Ostatecznie na trzeciego gola kibice czekali 10 minut. Sebastian Radzio przyjął przed polem karnym piłkę od Płanety, obrócił się i efektownie uderzył z dystansu, podwyższając wynik na 3:0.

Drugą połowę dobrze będzie wspominał Krystian Stolarczyk, po tym jak pewnie wykorzystał dwa rzuty karne. Zawdzięczamy je bocznym obrońcom – Oskarowi Błochowi i Bartłomiejowi Lisowskiemu, którzy wywalczyli je na skrajach szesnastki. Wynik ustalił w końcówce Kamil Pluta, z metra pakując piłkę do siatki po podaniu Błocha. Drogę do bramki otworzył w tej akcji Łukasz Chojecki, który w drugiej połowie trzykrotnie był blisko trafienia. Raz w zamieszaniu przeniósł jednak strzał nad poprzeczką, za drugim razem jego efektowny wolej obronił bramkarz, zaś uderzenie w ostatniej minucie trafiło golkipera. Na pierwszego gola w sezonie Łukasz musi jeszcze poczekać – warto natomiast zaznaczyć, że w liczbie asyst jest w drużynie liderem.

Warta wygrała wysoko i pewnie, była skuteczna, a do tego nie złapała żadnej kontuzji ani kartki. Pozostaje się cieszyć i trzymać kciuki za taki sam poziom koncentracji w następnych meczach. Kolejny już w następną sobotę. Biało-Zieloni zagrają w Wiśniowej Górze z GLKS Andrespolią.

Warta Sieradz – Zryw Wygoda 6:0 (3:0 do przerwy)