Orkan Buczek – Warta Sieradz 1:1 (relacja)

W niedzielę o godzinie 17:00 wypełniły się trybuny stadionu w Buczku by obejrzeć spotkanie miejscowego Orkana z Wartą Sieradz. Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło, a drużyny ostatecznie podzieliły się punktami po remisie 1:1.

Już na samym początku meczu zaatakowali podopieczni Marcina Pyrdoła. W 3 minucie meczu pierwszą okazję do zdobycia gola miał Dawid Przezak, jednak jego strzał z  przewrotki minął słupek Orkana. Przez kolejne minuty to goście byli drużyną prowadzącą grę, jednak akcje biało-zielonych były rozgrywane zbyt wolno, aby zaskoczyć dobrze przesuwające się linie defensywne drużyny z Buczku. W 20 minucie niewiele zabrakło, aby Krzysztof Składowski otworzył wynik meczu.  Nie dosięgnął jednak piłki głową po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Niestety w piłce nożnej liczą się gole, a nie posiadanie piłki i to się zemściło na biało-zielonych w 40. minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do bramki posłał głową Grzegorz Kowalski. W poczynania drużyny z Sieradza wkradł się chaos, bo w kolejnych kilku minutach to gospodarze mieli kolejne rzuty rożne i stałe fragmenty gry, po których mogli strzelić jeszcze jedną bramkę. W jednej z sytuacji naszego bramkarza wyręczył  Adrian Filipiak, który wybił piłkę głową z linii bramkowej. Wynik przed przerwą na szczęście już się nie zmienił.

Na drugą część spotkania obie drużyny wyszły w niezmienionych składach. Warta przystąpiła do ataków, aby odwrócić wynik meczu. Udało się to w 66. minucie. Wprowadzony na boisko Mariusz Zawodziński dośrodkował na głowę Przemysława Nawrockiego, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Po wyrównaniu wyniku biało-zieloni chcieli iść dalej za ciosem, ale w każdej kolejnej akcji zabrakło wykończenia. Swoje szanse mieli Mateusz Jaworski, Mariusz Zawodziński, Krzysztof Składowski i Adam Patora. Niestety w końcówce meczu z sytuacją na boisku nie radził sobie też sędzia, gdyż poza grą w piłkę widzieliśmy również wiele niesportowych zachowań.  A mimo doliczonych aż pięciu minut wynik dalej pozostał remisowy.

Orkan Buczek – Warta Sieradz 1:1 (1:0 do przerwy)

1:0 – Grzegorz Kowalski (40 min.)
1:1 – Przemysław Nawrocki (66 min.)