Nowe twarze, stary wynik

Kolejny mecz kontrolny rozegrała tego lata druga drużyna Warty Sieradz. Podopieczni trenera Markiewicza zmierzyli się u siebie z LZS Brąszewice i – podobnie jak wiosną u rywali – zremisowali 1:1.

W ekipie Warty II pojawiło się kilka młodych nazwisk, których nie oglądaliśmy jeszcze na boiskach klasy okręgowej. Z kolei przez skład LZS-u przewinęło się w sumie aż dziewięciu zawodników z rocznika 2005.

Pierwsza połowa przebiegła pod kontrolą Biało-Zielonych, którzy nie pozwolili rywalom na oddanie żadnego strzału. Po naszej stronie brakowało jednak skuteczności – w najlepszej okazji, po wrzutce z prawej strony, nad poprzeczką przylutował Bartosz Krzymiński. Wprost w bramkarza po niezłym dryblingu strzelił z kolei Kacper Mikielski.

Po przerwie nadeszło przełamanie dla gości, bo w 48. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jarosław Gruszel. Nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat, co zaczęło przynosić efekty po dziesięciu minutach. Sędzia podyktował karnego za faul na Filipie Rozmarynowskim, lecz próbę z jedenastu metrów Bartłomieja Fabrowskiego zatrzymał Mateusz Wacławek. Piłka wyszła na rzut rożny, po którym z woleja nad poprzeczką uderzył Kamil Krajewski. Na gola musieliśmy jeszcze poczekać.

W odpowiedzi zaatakowali goście, ale kapitalną interwencją popisał się Błażej Piechówka, broniąc strzał z bliskiej odległości. To był kluczowy moment meczu, bo po chwili wyprowadziliśmy akcję, po której ponownie w szesnastce sfaulowany został Rozmarynowski. Rzut karny na gola zamienił Adam Bugajski, strzelając poza zasięgiem bramkarza.

Ostatnia faza meczu to głównie dwa strzały z dystansu Szymona Kuleszy, które z trudem zatrzymał Wacławek, a także uderzenie wolejem obronione przez Piechówkę na pięć minut przed końcem zawodów. Ostatecznie, dzięki postawie golkiperów, wynik nie uległ już zmianie.


Warta Sieradz II – LZS Brąszewice 1:1 (0:0 do przerwy)

Bramki:
0:1 – Jarosław Gruszel (48. min.)
1:1 – Adam Bugajski (karny) (64. min.)

Skład Warty II:
1. Konrad Janczak
10. Filip Rozmarynowski
11. Paweł Lisiecki
13. Bartosz Krzymiński
14. Hubert Kielek
17. Damian Szewłoga
19. Kacper Mikielski
20. Szymon Kulesza
45. Wojciech Adamski
47. Bartłomiej Fabrowski
77. Adam Bugajski

Rezerwowi:
22. Błażej Piechówka
3. Bartek Kamiński
4. Maciej Witkowski
8. Kamil Krajewski