Nowe twarze, stary wynik

Kolejny mecz kontrolny rozegrała tego lata druga drużyna Warty Sieradz. Podopieczni trenera Markiewicza zmierzyli się u siebie z LZS Brąszewice i – podobnie jak wiosną u rywali – zremisowali 1:1.

W ekipie Warty II pojawiło się kilka młodych nazwisk, których nie oglądaliśmy jeszcze na boiskach klasy okręgowej. Z kolei przez skład LZS-u przewinęło się w sumie aż dziewięciu zawodników z rocznika 2005.

Pierwsza połowa przebiegła pod kontrolą Biało-Zielonych, którzy nie pozwolili rywalom na oddanie żadnego strzału. Po naszej stronie brakowało jednak skuteczności – w najlepszej okazji, po wrzutce z prawej strony, nad poprzeczką przylutował Bartosz Krzymiński. Wprost w bramkarza po niezłym dryblingu strzelił z kolei Kacper Mikielski.

Po przerwie nadeszło przełamanie dla gości, bo w 48. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jarosław Gruszel. Nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat, co zaczęło przynosić efekty po dziesięciu minutach. Sędzia podyktował karnego za faul na Filipie Rozmarynowskim, lecz próbę z jedenastu metrów Bartłomieja Fabrowskiego zatrzymał Mateusz Wacławek. Piłka wyszła na rzut rożny, po którym z woleja nad poprzeczką uderzył Kamil Krajewski. Na gola musieliśmy jeszcze poczekać.

W odpowiedzi zaatakowali goście, ale kapitalną interwencją popisał się Błażej Piechówka, broniąc strzał z bliskiej odległości. To był kluczowy moment meczu, bo po chwili wyprowadziliśmy akcję, po której ponownie w szesnastce sfaulowany został Rozmarynowski. Rzut karny na gola zamienił Adam Bugajski, strzelając poza zasięgiem bramkarza.

Ostatnia faza meczu to głównie dwa strzały z dystansu Szymona Kuleszy, które z trudem zatrzymał Wacławek, a także uderzenie wolejem obronione przez Piechówkę na pięć minut przed końcem zawodów. Ostatecznie, dzięki postawie golkiperów, wynik nie uległ już zmianie.

Warta Sieradz II – LZS Brąszewice 1:1 (0:0 do przerwy)