Nieudana próba

Warta Sieradz przegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 4:1 w ramach 12. kolejki rozgrywek III Ligi.

Przed meczem nasza drużyna miała spore problemy z zestawieniem linii obrony. Z tego powodu, trener Tomasz Kmiecik zdecydował się na bardzo ofensywne zestawienie z 3 obrońcami. Nie było nic do stracenia, Pelikan u siebie gra bardzo ofensywnie, więc przy problemach z defensywą, musieliśmy odpowiedzieć tym samym. Niestety, już w pierwszej minucie spotkania błąd jednego z naszych stoperów spowodował, że taktyka rozrysowana przed meczem musiała ulec zmianie. Pelikan miał okazję się cofnąć i grać z kontry. Jeszcze przed przerwą łowiczanie podwyższyli i ciężko było się doszukać pozytywów w grze naszego zespołu w pierwszej połowie.

Widać było, że w przerwie nasza drużyna wymieniła ze sobą kilka mocnych słów, gdyż gra naszego zespołu wyglądała lepiej.  W 70. minucie jeden z obrońców Pelikana zagrał piłkę ręką w polu karnym i dzięki bramce Łukasza Mitka, nadzieje kibiców Warty odżyły. To co się wydarzyło 2 minuty później podcięło skrzydła naszej drużynie. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego i karny zamieniony na bramkę dla Pelikana. Kolejna bramka dla łowiczan była już tylko formalnością.

/JM

Skrót meczu dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Pelikan Łowicz

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 4:1 (2:0)

Bramki:

1′ – 1:0 Robert Kowalczyk
27′ – 2:0 Michał Wrzesiński
70′ – 2:1 Łukasz Mitek
72′ – 3:1 Michał Adamczyk
77′ – 4:1 Jakub Bistuła
Wyjściowy skład Warty Sieradz:
Maciej Mielcarz – , Grzegorz Kowalski, Łukasz Mitek, Sylwester Pawlak – Łukasz Chodyga – Jarosław Szyc, Mariusz Zawodziński, Wiktor Płaneta, Jakub Szulc – Maciej Łabędzki, Marcin Kobierski
Zmiany:
19′ – ⬇ Wiktor Płaneta ⬆ Marcin Kacela
33′ – ⬇ Jarosław Szyc ⬆ Dominik Cukiernik
46′ – ⬇ Maciej Łabędzki ⬆ Bartosz Narożnik
80′ – ⬇ Łukasz Chodyga ⬆ Krzysztof Składowski