Mechanik pokonany

Warta Sieradz pokonała na własnym boisku drużynę Mechanika Radomsko 4:0 w ramach 22. kolejki rozgrywek IV Ligi.

Podopieczni trenera Łukasza Markiewicza byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Okazało się, że sytuacja w tabeli Mechanika Radomsko nie jest przypadkowa. Warta nie zagrała porywającego widowiska, jednak bezsprzecznie przewyższała radomszczan o klasę. Warta dość długo nie mogła napocząć obrony Mechanika, a zrobiła to za pomocą bramki Mikaela Idzikowskiego w 34. minucie spotkania. Biało-zieloni poszła za ciosem i już w 36. minucie spotkania, po zespołowej akcji, Bartosz Narożnik skierował piłkę do siatki. Do przerwy, pomimo sporej przewagi sieradzan wynik się nie zmienił. Po przerwie drużyna Mechanika, próbowała zniwelować straty, jednak ich ataki były rozbijane przez pewnie grającą obronę Warty. Dzięki dokonanym w 57. oraz 74. minucie zmianom, obraz gry nieco się zmienił. To Warta, raz za razem dochodziła do sytuacji strzeleckich, czego potwierdzeniem były bramki Macieja Łabędzkiego w 82. oraz 90. minucie gry.

Było to kolejne zwycięskie spotkanie Warty, kolejne bardzo ważne 3. punkty i to tyle co można o tym spotkaniu napisać. Mecz bez historii, Warta zrobiła co do niej należało i coraz pewniej zerka w stronę III Ligi.

/JM

Warta Sieradz – Mechanik Radomsko 4:0 (2:0)

34′ -1:0 – Mikael Idzikowski

36′ – 2:0 – Bartosz Narożnik

82′ – 3:0 – Maciej Łabędzki

90′ – 4:0 – Maciej Łabędzki

Wyjściowy skład Warty Sieradz:

Mateusz Wlazłowski – Rafał Swędrowski, Przemysław Sosnowski, Michał Sitarz, Piotr Bartłoszewski – Mikael Idzikowski, Mariusz Zawodziński, Piotr Kobierski, Wiktor Płaneta – Bartosz Narożnik, Marcin Kobierski
Zmiany:
57′ – ⬇ Wiktor Płaneta ⬆ Jarosław Szyc

57′ – ⬇ Mikael Idzikowski ⬆ Marcin Kacela

74′ – ⬇ Bartosz Narożnik ⬆ Kamil Pluta

74′ – ⬇ Marcin Kobierski ⬆ Maciej Łabędzki