Lider pozostaje w Sieradzu

Warta Sieradz Jr98/99 pokonała dziś na własnym boisku drużynę Włókniarza Konstantynów w ramach 7. kolejki rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej Junior A1.

Podopieczni trenera Michała Łochowskiego, utrzymali pozycję lidera pewnie pokonując dziś na własnym boisku 3:0 drużynę Włókniarza Konstantynów. Początek spotkania nie zachwycił, obie drużyny miały spore problemy z rozegraniem akcji a strzały oddane na bramkę były niecelne. Dopiero w 29. minucie spotkania, niezawodny w tym sezonie Michał Pawelec pokonał bramkarza gości, po dość osobliwej asyście Wiktora Graczyka.

Po przerwie, trener Michał Łochowski, zdecydował się na podwójną zmianę. Boisko opuścił kapitan Wiktor Bednarek, którego zmienił Artur Nowak, oraz Jakub Szulc którego zmienił Jan Szumigaj. Widać było, że Warta po zdobyciu pierwszej bramki nabrała wiatru w żagle i kolejne bramki będą kwestią czasu. W 48. minucie spotkania dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Paweł Romek, a Michał Pawelec sprytnym strzałem w długi słupek pokonał bramkarza gości. W 70. minucie spotkania w polu karnym faulowany był Paweł Romek, jednak strzał Michała Pawelca z 11. metra padł łupem bramkarza. Co się odwlecze, to nie uciecze. Kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się Paweł Romek a bramkę głową zdobył Adrian Florczak ustalając wynik na 3:0.

Podopieczni trenera Michała Łochowskiego wygrywając to spotkanie potwierdzili, że pozycja lidera I Ligi Wojewódzkiej nie jest przypadkiem i z optymizmem mogą patrzeć w kierunku wiosny, gdzie rozstrzygnie się kwestia awansu do Centralnej Ligi Juniorów.

Po meczu udało nam się porozmawiać z autorem 2 asyst w dzisiejszym spotkaniu Pawłem Romkiem:

Pierwsza połowa nie obfitowała w fajerwerki, dopiero po przerwie gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej. Co było tego powodem?

Wszystko poprawiło się po strzeleniu pierwszej bramki. Uspokoiliśmy grę i Włókniarz stracił nieco animuszu a mecz zaczął się układać tak, jak to sobie ustaliliśmy przed meczem.

To już drugi rzut karny niewykorzystany.

Tak, jednak ja bym to zrzucił na barki presji czy stresu. Podczas treningów ten aspekt wykonywany jest z 99% skutecznością.

Udało się utrzymać pozycję lidera.

No tak, w najbliższym jak i w kolejnych spotkaniach będziemy robić wszystko aby tą Ligę wygrać i na wiosnę powalczyć o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

/JM

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania:

Warta Sieradz Jr98/99 – Włókniarz Konstantynów 3:0 (0:0)

29′ – 1:0 – Michał Pawelec (Wiktor Graczyk)

48′ – 2:0 – Michał Pawelec (Paweł Romek)

76′ – 3:0 – Adrian Florczak (Paweł Romek)

Skład wyjściowy Warty Sieradz:

F.Adamczyk – K.Szcześ, W.Bednarek, K.Juchner, D.Jagieła – M.Pawelec, A.Kałuziński – W.Graczyk, J.Szulc, P.Romek – A.Florczak
Wchodzili:

46′ – ⬆Artur Nowak ⬇Wiktor Bednarek

46′ – ⬆Jan Szumigaj ⬇Jakub Szulc