Letnie ruchy transferowe

W okresie między rundami kibice żyją transferami do i z zespołu. Zapraszamy na podsumowanie letniego okienka transferowego pierwszej drużyny Warty Sieradz.

Podsumowanie zaczniemy od zawodników, którzy latem opuścili Wartę Sieradz. Na pierwszym, letnim treningu Warty nie zobaczyliśmy już Przemysława Kazimierczaka, Kacpra Szafrańskiego, Marcina Kaceli, Mariusza Zawodzińskiego i Krzysztofa Składowskiego. Pierwszy bramkarz ubiegłego sezonu będzie od teraz występował w Zawiszy Rzgów, Marcin Kacela dołączył do Boruty Zgierz, a Mariusz Zawodziński będzie grał w zespole prowadzonym przez Tomasza Kmiecika – Orkanie Buczek. W trakcie przygotowań do nowego sezonu z Wartą pożegnał się również Dawid Przezak, który zasilił szeregi 3-ligowej Unii Skierniewice.

Do drużyny Warty dołączyli zaś zawodnicy, którzy mają podnieść rywalizację na poszczególnych pozycjach. Pierwszym potwierdzonym zawodnikiem był Tomasz Owczarek, który przyszedł do Warty z KKS-u Kalisz na zasadzie rocznego wypożyczenia. Umowę z Wartą podpisali zaś Grzegorz Brochocki, poprzednio KS Kutno oraz Mikołaj Zwoliński, grający ostatnio w Nerze Poddębice. W kontekście wzmocnień należy również zwrócić uwagę na fakt, że do Warty powrócił wypożyczony w tamtym sezonie do Pelikana Łowicz bramkarz Mateusz Wlazłowski, a Damian Pawlak, po wypożyczeniu z Sokoła Aleksandrów Łódzki, od tego sezonu stał się na stałe zawodnikiem biało-zielonych.

Z ciekawostek transferowych musimy również wspomnieć o tym, że zawodnikiem Warty Sieradz został również Oskar Mielcarz – nastoletni syn naszego doświadczonego bramkarza. Mimo pojawienia się na boisku w sparingach pierwszego zespołu, występy Oskara będziemy mogli na razie śledzić w drugiej drużynie Warty. Z pierwszym zespołem zaczęli również trenować młodzi wychowankowie. Trener Piotr Morawski w ostatnim wywiadzie zaznaczył, że Ci zawodnicy ciężką pracą mają szanse wywalczyć miejsce w pierwszym składzie biało-zielonych.