Lekcja od weteranów

Pierwszą przegraną w tym sezonie zanotowała Warta II Sieradz. Nasza druga drużyna uległa na wyjeździe 1:5 imienniczce z Działoszyna. Honorową bramkę zdobył Jakub Janiszewski.

Biało-Zieloni pojechali na spotkanie w wąskim składzie personalnym ze względu na toczący się w tym samym czasie mecz Boruta-Warta w Zgierzu. Litości dla naszej młodej jedenastki nie miało dwóch doświadczonych zawodników gospodarzy, którzy szybko ułożyli mecz.

Najpierw dla Warty Działoszyn strzelił 46-letni Krzysztof Kukulski. Wynik wkrótce podwyższył Cezary Stefańczyk, a kolejnego gola dołożył sześć minut po przerwie. Zawodnik, którego nieco ponad roku temu mogliśmy jeszcze oglądać na boiskach Ekstraklasy w barwach Wisły Płock, zanotował swoje dziesiąte i jedenaste trafienia w trwającej kampanii klasy okręgowej.

Na czwartego gola, tym razem autorstwa Mateusza Borasa, odpowiedział honorowo Jakub Janiszewski. Wynik ustalił w samej końcówce Jakub Trzeciakiewicz.

W najbliższą środę Warta II zmierzy się z A-klasowym LZS Krzyworzeka w okręgowym Pucharze Polski – również równolegle z meczem pierwszej drużyny.


Warta Działoszyn – Warta II Sieradz 5:1 (2:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Krzysztof Kukulski (9. min.)
2:0 – Cezary Stefańczyk (20. min.)
3:0 – Cezary Stefańczyk (51. min.)
4:0 – Mateusz Boras (69. min.)
4:1 – Jakub Janiszewski (78. min.)
5:1 – Jakub Trzeciakiewicz (87. min.)

Skład Warty II:
24. Filip Adamski
4. Maciej Witkowski ⬇ 46′
9. Szymon Kulesza
21. Jakub Szulc
23. Filip Rozmarynowski
25. Marcin Mikielski 🟨 44′
26. Kacper Mikielski
45. Adam Bugajski
69. Jakub Janiszewski ⚽ 78′
72. Patryk Chramiec 🟨 49′
87. Kacper Krakowski

Rezerwowi:
10. Paweł Chlebicz ⬆ 46′ 🅰 78′