Kubeł zimnej wody przed ligą

Warta Sieradz zakończyła przygotowania do nowego sezonu meczem z Andrespolią Wiśniowa Góra. Goście pokonali biało-zielonych 3:2.

W sobotnie przedpołudnie piłkarze obu zespołów rozegrali ostani mecz kontrolny przed startem 4-ligowych zmagań.

Piłkarze Warty Sieradz bardzo dobrze weszli w ten mecz i pewnie rozgrywali piłkę na połowie gości. Dobra gra została udokumentowana bramką Adama Patory w 28. minucie. Przed przerwą dwie dobre okazje miał jeszcze Kamil Pluta, ale w jednej z nich piłka odbiła się od słupka, w drugiej zaś od poprzeczki.

Początek drugiej części spotkania to kolejne ataki podopiecznych Piotra Morawskiego. Bramkę na 2:0 strzelił nowy nabytek Warty – Grzegorz Brochocki. Niestety goście szybko odpowiedzieli na to trafienie strzelając bramkę kontaktową. Warta próbowała dalej atakować, a Andrespolia nastawiła się głównie na kontrataki. Niestety proste błędy w pomocy i obronie Warty Sieradz pozwoliły gościom strzelić kolejne dwie bramki. Mimo prowadzenia Warty 2:0 to goście zdołali wygrać ten sparing.

Na szczęście mecz ten był tylko sparingiem a nie walką o ligowe punkty. Po meczu trener Warty Sieradz powiedział nam, że dobrze, że taka porażka miała miejsce teraz, gdyż będzie można wyciągnąć z niej wnioski w kolejnym, ligowym meczu z Pogonią Zduńska Wola.

Warta Sieradz – Adnrespolia Wiśniowa Góra 2:3 (1:0 do przerwy)