Kuba, biało-zielony bohater

Przed rozpoczęciem sobotniego meczu Warta-Prosna uhonorowaliśmy prawdziwego bohatera. Dzięki swojej dojrzałej reakcji, 11-letni Kuba ocalił przed wypadnięciem z okna 4-letnie dziecko. Jesteśmy dumni!

11-letni Jakub Krzysztofiak to młody piłkarz Akademii Warty Sieradz, który na co dzień występuje w zespole rocznika 2010 na pozycji skrzydłowego. Teraz to także bohater, który zapobiegł tragedii.

W czwartkowe popołudnie Kuba zauważył, że na parapecie okna na czwartym piętrze bloku mieszkalnego stoi małe dziecko i wyrzuca w dół różne przedmioty. Zachował się bardzo odpowiedzialnie i zaalarmował o tym policjantów pracujących przy zdarzeniu na ul. Polnej w Sieradzu. Mundurowi zdążyli na czas i uratowali czterolatka przed wypadnięciem. Jak się okazało, 4-letni chłopiec wspiął się na pokojową szafkę przy chwili nieuwagi domowników.

Dzięki czujności 11-latka wszystko skończyło się dobrze. Gratulujemy nastoletniemu bohaterowi niezwykłego rozsądku i dojrzałości! 

pisze Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

W nagrodę za swoją bohaterską reakcję, Kuba wyprowadził drużynę Warty Sieradz na ligowy mecz z Prosną Wieruszów, a od prezesa klubu Tomasza Jóźwika otrzymał pamiątkową koszulkę klubową z autografami naszych piłkarzy. Jeszcze raz gratulujemy wspaniałej postawy! Możliwość dzielenia pasji do futbolu z takim podopiecznym napawa nas dumą.