Komplet punktów z Nerem

Piłkarze Warty Sieradz odnieśli pewne zwycięstwo 4:1 w wyjazdowym spotkaniu z Nerem Poddębice. Dwa gole w tym meczu strzelił Przemysław Nawrocki.

Spotkanie rozgrywane w Byczynie bardzo dobrze rozpoczęli biało-zieloni. Kilka ładnych ataków zaowocowało bramką już w 15. minucie. Na prawej stronie boiska podaniami wymienili się Jaworski, Patora i Filipiak, a dośrodkowanie w pole karne wykończył Przemysław Nawrocki. W 22. minucie było już 2:0 dla biało-zielonych. Adrian Filipiak strzelił mocno na bramkę gospodarzy, a do wybronionej piłki dopadł Mateusz Jaworski, który minął bramkarza Neru i trafił do pustej bramki. Niestety kilka minut później gospodarze zdołali strzelić gola kontaktowego. Adrian Filipiak faulował w polu karnym, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Jakub Owczarek. Po tej bramce piłkarze Neru nabrali wiatru w żagle i coraz śmielej poczynali sobie na połowie Warty Sieradz. Na przerwę to jednak podopieczni Marcina Pyrdoła schodzili z prowadzeniem.

Na drugą część meczu piłkarze Warty Sieradz wybiegli bez żadnych zmian w składzie. Od 51. minuty Sieradzanie grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż drugą żółtą kartką ukarany został obrońca gospodarzy Patryk Retkowski. Biało-zieloni zaś grali swoje co przełożyło się na bramkę Przemysława Nawrockiego w 59. minucie oraz gola samobójczego Cypriana Lewandowskiego w 70. minucie meczu.

Ner Poddębice – Warta Sieradz 1:4 (1:2 do przerwy)