Juniorzy pokazali charakter

Warta Sieradz Jr98/99 pokonała na własnym boisku drużynę Pelikana Łowicz 7:2 w ramach 8. kolejki rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej.

Juniorzy zagrali w bardzo eksperymentalnym składzie. Problemy kadrowe, oraz okres maturalny spowodował, iż na bramce musiał stanąć nominalny pomocnik – Krzysztof Składowski. Już w pierwszej minucie spotkania, sędzia główny nie zauważył sygnalizacji bocznego, zagrania ręką i pozwolił na oddanie strzału z daleka. Zupełnie zaskoczony tą decyzją Krzysztof Składowski nawet na ten strzał nie zareagował i goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Kolejna bramka, niestety też obciąża konto bramkarza, który fatalnie wyprowadził piłkę i goście cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Ten wynik zmobilizował ofensywnych piłkarzy biało-zielonych. Do przerwy zdołali strzelić bramkę kontaktową, a po przerwie rozpoczął się prawdziwy pogrom defensywy Pelikana.

Ostateczny wynik to 7:2 dla biało-zielonych co pokazuje, że pomimo sporych przeciwności, ta drużyna potrafi zagrać bardzo dobre zawody.

Po meczu udało nam się porozmawiać z pomocnikiem/bramkarzem – Krzysztofem Składowskim.

Szalony mecz za nami. Pomimo tego, że przegrywaliśmy już 0:2 udało nam się odwrócić losy tego spotkania.

Widać było, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, pomimo tego, że graliśmy praktycznie całą pierwszą połowę w dziesiątkę. Dwie bramki padły po błędach indywidualnych bramkarza. Jednak  ma on przed sobą jeszcze wiele treningów i uważam, że będzie miał szansę zadebiutować w drużynie seniorów, widzę w nim potencjał. Zawodnicy Pelikana także grali w okrojonym składzie, stracili siły w drugiej połowie i pozwolili nam strzelić, aż siedem bramek.

Jak sądzisz, czy to dobra gra bramkarza zainspirowała Twoich kolegów do dobrej gry w drugiej części spotkania?

Może nie zainspirowała, ale zmusiła. Kiedy bramkarz strzela sobie dwie bramki to musi to podwójnie zmotywować zawodników z pola.

Nie jest to dla Was łatwa końcówka sezonu. Gracie ostatkiem sił przerobowych, bo samych zawodników też Wam brakuje. Czy to Was dodatkowo motywuje?

W tej chwili tak na prawdę nie mamy nic do stracenia. Po tych wszystkich zawirowaniach w klubie i w naszej drużynie, po odejściu trenera i zawodników w przerwie zimowej, teraz już gramy tylko dla siebie, dla własnej satysfakcji, aby w tym okrojonym gronie dobrze spędzać czas i przede wszystkim bawić się piłką.

Czy czujesz, że Wasza dobra gra w drużynie juniorów jest szansą na przebicie się do pierwszego zespołu?

Jest to najkrótsza i najłatwiejsza droga. Już paru zawodników którzy debiutowali pokazało, że można. Jest to lekki przeskok, ale nie jest to jakaś drastyczna różnica i uważam, że wielu zawodników jest w stanie w przyszłości grać w drużynie seniorskiej.

Bardzo dobre zawody rozegrałeś w meczu pucharowym z Widzewem. Spora część kibiców doceniła Twoją dobrą grę. Jak sądzisz, czy takie spotkanie da Ci impuls do jeszcze lepszej gry w następnych spotkaniach?

Realizowałem zalecenia trenera. Udało mi się dobrze wejść w ten mecz, miałem na początku kilka dobrych zagrań co dało mi pewność gry. Ten mecz jest już przeszłością, myślimy o następnych, może dostanę szansę gry w kolejnych spotkaniach. Bodajże zostało nam 8 kolejek do końca i musimy te spotkania wygrać, aby bezapelacyjnie, jako najlepsza drużyna awansować do III Ligi.