Hokejowy wynik

W meczu, który zawsze elektryzuje miejscowych kibiców, Jutrzenka Warta przegrała z Wartą Sieradz 2:5. Dzięki temu zwycięstwu biało-zieloni na trzy kolejki przed końcem rundy, tracą tylko 2 punkty do liderującego ŁKS-u.

Sobotni mecz rozpoczął się jednak idealnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania. Niepilnowany w polu karnym Rafał Burzyński otworzył worek z bramkami w tym meczu. Na odpowiedź Warty Sieradz musieliśmy czekać do 25. minuty. Po faulu w polu karnym na Wiktorze Płanecie, jedenastkę na gola zamienił Łukasz Mitek. W ostatniej akcji pierwszej połowy gola strzelił jeszcze Wiktor Płaneta. Jego precyzyjne i mocne uderzenie z lini pola karnego wleciało tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Wiktora Wojciechowskiego.

Na drugą połowę Sieradzanie wyszli z jedną zmianą w składzie. Krzysztof Składowski zmienił na Skrzydle Łukasza Świtałę. Tym razem połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Piotra Morawskiego. W 47. minucie wynik podwyższył Kamil Pluta. Niestety chwilę później gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Piotr Burski. To nie był jednak koniec festiwalu bramkowego w tym meczy. Biało-zieloni w kilka minut strzelili jeszcze dwie bramki po stałych fragmentach gry. Gola na 2:4 zdobył Przemysław Sosnowski, który znalazł się we właściwym miejscu i czasie w polu karnym Jutrzenki. W 68. minucie widzieliśmy zaś coś niespotykanego na boiskach – Łukasz Chojecki strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Ostatecznie mecz zakończył się hokejowym wynikiem 2:5.


Jutrzenka Warta – Warta Sieradz 2:5 (1:2 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Rafał Burzyński (2 min.)
1:1 – Łukasz Mitek (25min.)
1:2 – Wiktor Płaneta (45+1 min.)
1:3 – Kamil Pluta (47 min.)
2:3 – Piotr Burski (51 min.)
2:4 – Przemysław Sosnowski (55 min.)
2:5 – Łukasz Chojecki (68 min.)

Skład Warty Sieradz: 
22. Mateusz Wlazłowski 
7. Łukasz Mitek
9. Kamil Pluta
14. Mariusz Woźniak
18. Łukasz Chojecki
20. Wiktor Płaneta
21. Jakub Szulc
23. Adrian Filipiak
25. Marcin Mikielski
87. Przemysław Sosnowski
88. Łukasz Świtała

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz
4. Filip Morkowski
16. Krzysztof Składowski
26. Filip Rozmarynowski
72. Marceli Kowalski 

fot. MZ – Fotografia Sportowa