Grad bramek

Po raz kolejny kibice w Sieradzu obejrzeli grad bramek. Warta Sieradz pokonała rezerwy Pelikana Łowicz aż 7:1 i dalej pewnie prowadzi w tabeli IV ligi.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Przemysław Nawrocki. W 8. minucie meczu z rzutu rożnego dośrodkował Mariusz Zasada, a nasz napastnik pewnie skierował głową piłkę do Siatki. Kolejną dobrą akcję Sieradzan zablokował ręką obrońca Pelikana i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adam Patora. Niestety nasz napastnik uderzył zbyt lekko i Patryk Orzeł obronił strzał. Do odbitej piłki dobiegł jednak Mateusz Jaworski i podwyższył prowadzenie. W 22. minucie prostopadłe podanie w pole karne dostał Kamil Pluta, który strzelił bramkę na 3:0. W pierwszej połowie swoje szanse mieli jeszcze Adam Patora, Mateusz Jaworski, Kamil Pluta i Przemysław Nawrocki. Wynik mógł być dwa razy wyższy, jednak w pierwszej połowie nie padło już więcej goli.

Na drugą połowę Warta wyszła z dwoma zmianami w składzie. Na bramkę wszedł Oskar Mielcarz, dla którego było to drugie ligowe spotkanie, a na obronie pojawił się Adrian Filipiak. W 58. minucie na boisku pojawił się jeszcze Grzegorz Brochocki, który zmienił Jakuba Szulca. Akcję później było już 4:0, a swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kamil Pluta. W 66. minucie kibice w Sieradzu znów oklaskiwali grę Warty. Bramkę na 5:0 strzelił Mateusz Jaworski. Podopieczni Piotra Morawskiego dalej atakowali i swoje szanse mieli jeszcze Nawrocki, który strzelił w słupek oraz Grzegorz Brochocki, ale po jego strzale piłka przeleciała minimalnie nad bramką. Stare przysłowie mówi „do trzech razy sztuka” i kolejna akcja Sieradzan zakończyła się kolejną bramką. Dobrą akcję Grzegorza Brochockiego wykończył Adam Patora. Gościom udało się strzelić honorową bramkę na 6:1, a autorem trafienia był wprowadzony w drugiej połowie Adrian Musialik. W tej bramkowej akcji ucierpiał Mikołaj Zwoliński, który od razu został zmieniony przez Krzysztofa Kokota. Piłkarze Warty Sieradz dalej kontrolowali przebieg spotkania, a wynik w 89. minucie ustalił Adam Patora.

Warta Sieradz – Pelikan II Łowicz 7:1 (3:0 do przerwy)
1:0 – Przemysław Nawrocki (8 min.)
2:0 – Mateusz Jaworski (11 min.)
3:0 – Kamil Pluta (22 min.)
4:0 – Kamil Pluta (59 min.)
5:0 – Mateusz Jaworski (66 min.)
6:0 – Adam Patora (74 min.)
6:1 – Adrian Musialik (78 min.)