Dwa mecze – dwa punkty

W walce o awans do 3. ligi Warta Sieradz znów zgubiła punkty. Drugi mecz tej rundy zakończył się wyjazdowym remisem z Wartą Działoszyn.

Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu już w 5. minucie przeprowadzili gospodarze. Na szczęście napastnik Warty Działoszyn strzelił za lekko i prosto w naszego bramkarza, chociaż zgromadzeni na stadionie kibice widzieli już piłkę w siatce. W kolejnych minutach oglądaliśmy sporo niedokładnej gry oraz dużo fauli, ale również powoli zarysowywała się przewaga piłkarzy z Sieradza. Dwie świetne okazje do zdobycia gola przez biało-zielonych mieliśmy w 23. oraz 25. minucie. Obie akcje przeprowadzane były skrzydłami, niestety brakowało precyzyjnego wykończenia i obrona gospodarzy wychodziła z tych sytuacji obronną ręką. Kolejną dobrą sytuację mieliśmy w 28. minucie – Adrian Filipiak wrzucił piłkę z autu w pole karne, futbolówkę głową sięgnął Michał Sitarz, jednak bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dobre okazje do strzelenia bramek w pierwszej odsłonie gry mieli jeszcze Wiktor Płaneta, Krzysztof Składowski oraz Adam Patora, ale dalej świetnie spisywał się bramkarz Warty Działoszyn.

Na drugą połowę piłkarze Warty Sieradz wyszli z jedną zmianą w składzie. Za sprowadzonego zimą Damiana Pawlaka wszedł Marcin Kacela, który zapewnił remis w ostatnim meczu z Orkanem Buczek. W 60. minucie wszedł również Dawid Przezak, a w 72. na boisku pojawił się Przemysław Nawrocki. Niestety do tego momentu podopieczni Marcina Pyrdoła nie stworzyli sobie wielu dogodnych sytuacji. Za to piłkarze Warty Działoszyn nabrali trochę wiatru w żagle i próbowali szybkimi kontrami stworzyć sobie sytuacje bramkowe. Niestety w 78. minucie jedna z takich akcji zakończyła się bramką dla gospodarzy. Kapitan Działoszyna – Paweł Marchewka zauważył wysuniętego przed pole bramkowe Przemysława Kazimierczaka i precyzyjnym strzałem w samo okno z ok. 30 metrów pokonał bramkarza Warty Sieradz. Gospodarze po strzelonej bramce lekko się cofnęli i próbowali swoich sił w kontratakach. W 85. minucie udało się wyrównać wynik spotkania. Gola dla biało-zielonych strzelił Przemysław Nawrocki. Końcówka meczu była bardzo nerwowa z dużą ilością fauli po jednej i drugiej stronie, ale goli już nie oglądaliśmy.


Warta Działoszyn – Warta Sieradz 1:1 (0:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Paweł Marchewka (78 min.)
1:1 – Przemysław Nawrocki (85 min.)

Skład Warty Sieradz:
22. Przemysław Kazimierczak
3. Damian Pawlak (46 min., )
7. Łukasz Mitek
4. Piotr Bartłoszewski (60 min.)
23. Adrian Filipiak
21. Jakub Szulc ()
14. Michał Sitarz
18. Łukasz Chojecki ()
16. Krzysztof Składowski (78 min.)
20. Wiktor Płaneta (72 min.)
26. Adam Patora (78 min.)

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz
6. Mateusz Jaworski (78 min.)
10. Mariusz Zawodziński (78 min.)
13. Przemysław Nawrocki (72 min., )
70. Kacper Szafrański
77. Marcin Kacela (46 min.)
8. Dawid Przezak (60 min.)