Druga drużyna w drodze po awans

Nie tylko pierwszy zespół Warty Sieradz walczy w tym roku o awans. Sprawdźmy na jakim etapie przygotowań jest druga drużyna Warty Sieradz.

Druga drużyna biało-zielonych rozpoczęła w tym sezonie rozgrywki od B-klasy. Po pierwszej rundzie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Mimo, że do A-klasy awansują dwa zespoły, to wszyscy w Sieradzu liczą na komplet zwycięstw na wiosnę i zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu.

Okres przygotowawczy Sieradzanie rozpoczęli w pierwszej połowie stycznia. Do zespołu dołączyli Artur Nowak, Filip Adamski, Kacper Szcześ oraz Wiktor Graczyk. Druga drużyna będzie również stale wzmacniana wychowankami Klubu.

Naszym celem jest gra zawodnikami, którzy pierwsze kroki stawiali lub stawiają w Warcie Sieradz.

– mówi Jakub Rozmarynowski, kapitan drużyny.

Drugi zespół oprócz treningów rozegrał już trzy mecze sparingowe. Z grającym w klasie okręgowe LKS-em Chojne piłkarze Warty przegrali 1:2, zaś z drużunami A-klasowymi, z LKS-em Kalinowa oraz LKS-em Kobierzycko biało-zieloni wygrali 3:0 oraz 9:2.

Przed rozpoczęciem rundy piłkarze drugiego zespołu rozegrają jeszcze sparingi z LKS-em Zapole (klasa okręgowa, 23 lutego, godz. 15:00), z Unią Męka (A-klasa, 2 marca, godz. 15:00), Włókniarzem II Zelów (B-klasa, 9 marca, godz. 13:00) oraz rezerwami Pogoni Zduńska Wola (B-klasa, 17 marca, mecz wyjazdowy, godzina do potwierdzenia).

Dobór sparingpartnerów, treningi oraz mecze kontrolne pokazują, że drużyna jest skupiona na celu jakim jest awans do A-klasy.

– dodaje na koniec Jakub Rozmarynowski.