Dobra gra przypieczętowana pewnym zwycięstwem

Okazałe zwycięstwo 4:0 odnieśli piłkarze Warty Sieradz w meczu z Ceramiką Opoczno. Dzięki tej wygranej Warta Sieradz dalej walczy o awans do 3. ligi.

Pierwszą dobrą sytuację biało-zieloni mieli już w 3. minucie meczu. Marcin Kacela przedryblował obrońców Ceramiki, uderzył na bramkę gości, ale bramkarz zdołał wybronić ten strzał. Piłkę dobijał jeszcze Marcin Kacela, niestety piłka po jego strzale przeleciała wysoko ponad bramką. W 15. minucie bardzo ładne podanie otrzymał Adam Patora. Nasz napastnik był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który interweniował rękoma poza polem karnym. Sędzia za ro zagranie podyktował rzut wolny dla Warty Sieradz oraz pokazał czerwoną kartkę Mateuszowi Dece. Goście musieli więc wprowadzić rezerwowego bramkarza za gracza z pola. Mimo gry w przewadze, to goście stworzyli najgroźniejsza sytuację w pierwszym fragmencie gry. W 20. minucie meczu Ceramika Opoczno kombinacyjnie wykonała rzut wolny i tylko dzięki refleksowi Przemysława Kazimierczaka oraz Łukasza Chojeckiego, którzy zablokowali dwa strzały w światło bramki, Warta nie straciła bramki. W odpowiedzi na bramkę goście uderzał po długim rogu Dawid Przezak, ale na posterunku był wprowadzony kilka minut wcześniej Piotr Gwarda. Kolejną dobrą sytuację biało-zieloni mieli po kombinacyjnej akcji Krzysztofa Składowskiego, Adama Patory i Dawida Przezaka, ale strzał tego ostatniego został zablokowany przez obrońców. Na szczęście tuż przed przerwą przewagę Warty Sieradz udokumentował golem Łukasz Chojecki, który przepięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości.

Na drugą część gry piłkarze Warty Sieradz wyszli z jedną zmianą w składzie. Za Kacpra Szafrańskiego na boisku pojawił się Mateusz Jaworski. Już od początku drugiej połowy widać było, że Warta grała z przewagą jednego zawodnika. Już w 52. minucie meczu wynik mógł podwyższyć Marcin Kacela, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Bramkę na 2:0 piłkarze Warty strzelili w 61. minucie. Piękny rajd na lewym skrzydle przeprowadził Krzysztof Składowski, który dograł piłkę na 16. metr do Łukasza Chojeckiego. Nasz pomocnik zwodem minął obrońców gości i bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Kolejną dobrą szansę biało-zieloni mieli znów po akcji Składowskiego na lewej stronie boiska. Wrzutkę na 16. metr z woleja zamykał Mateusz Jaworski, ale bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. W 73. minucie było już 3:0. Łukasz Chojecki precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Dawida Przezaka, który bez problemu zdobył bramkę. Akcję później było już 4:0. Mateusz Jaworski otrzymał podanie od Łukasza Chojeckiego, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i płaskim strzale po długim rogu zdobył bramkę, która przypieczętowała wynik meczu.

Warta Sieradz – Ceramika Opoczno 4:0 (1:0 do przerwy)