Derby są nasze!

Sobotni mecz 20. kolejki był 12 spotkaniem obydwu zespołów w historii  rozgrywek ligowych. Bilans derbów jest korzystny dla Warty, która na 12 rozegranych spotkań wygrała 7, dwukrotnie padały remisy, a Pogoń wygrała trzykrotnie. Po dwóch remisach w rundzie wiosennej i wczorajszym meczu Neru z Radomskiem, w którym lider stracił 2 punkty, zwycięstwo gospodarzy nad lokalnym rywalem było wręcz obowiązkiem.
Od pierwszych minut inicjatywa należała do naszego zespołu. Na bramkę Jakuba Piotrowskiego strzelali: Adam Patora, Przemysław Nawrocki, Michał Sitarz, ale żadna z tych prób nie mogła zaskoczyć bramkarza gości. Wynik spotkania mógł otworzyć w 26 min. Nawrocki, który otrzymał dobre podanie od Pawła Ubychy. Nasz napastnik uderzył płasko obok Piotrowskiego, ale także obok słupka. Jeszcze lepszą sytuację Nawrocki miał w 33. minucie, tu jednak mógł wcześniej podawać do wychodzącego Patory. W efekcie strzał również nie znalazł drogi do bramki. Nie minęły 3 minuty i Adam Patora doczekał się podania, tym razem od Ubychy i groźnie główkował, ale był to jeszcze jeden niecelny strzał gospodarzy. Przewagę Warty w pierwszej połowie udało się w końcu udokumentować golem w 45 min. Strzał Nawrockiego zdołał odbić Piotrowski, ale przy dobitce Patory był już bezradny. Na przerwę sieradzanie schodzili więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął zmocnym postanowieniem podwyższenia rezultatu. Kolejne próby strzałów głową (Nawrocki, Mitek) nie przynosiły jednak efektu bramkowego. W 66. minucie okazję na 2:0 miał Łukasz Mitek, który uderzał z wolnego z odleglosci 17 metrow. Kapitan Warty przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Kibice i sami piłkarze doczekali się drugiego trafienia w 71. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym z bliska bramkarza gości pokonał Adam Patora. Nasz napastnik chwilę później mógł zaliczyć hat-tricka, jednak jego strzał minął minimalnie poprzeczkę. Podającym w tej akcji był Ubycha. Co się odwlecze…W 81. minucie po rzucie rożnym Patora znalazł po raz trzeci drogę do siatki Pogoni i swoją dobrą grę w dzisiejszym meczu udokumentował trzecim golem. Wynik spotania zamknął wprowadzony do gry w drugiej połowie Dawid Przezak, który z bliska głową pokonał bramkarza Pogoni.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 4:0 (1:0)

Konieczny (Pogoń)

Warta: Kazimierczak – Pawlak, Mitek, Bartłoszewski, Filipiak (81′ Kacela) – Sitarz, Płaneta (85′ Pluta), Szulc (61′ Składowski), Ubycha (75′ Szafrański) – Nawrocki (61′ Przezak) Patora (88′ Zawodziński)

Pogoń: Piotrowski – Swędrowski, Adamski (64′ Porada), Jaszczak, Budka – Kosmala, Pęciak, Kaczmarek (82′ Kubiak) Maliszewski – Kaleta, Konieczny

(Marcin Kobierski 3, Sebastian Ceglarz)

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 1:2 (Mariusz Pietrzak – Marcin Kobierski, Sebastian Ceglarz)

2007/2008 (IV liga)
Pogoń Ekolog Zduńska Wola – Warta Sieradz 2:0 (Krzysztof Cichosz, Marcin Janicki)

Warta Sieradz – Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:0 (Łukasz Mitek 2, Mariusz Graczykowski)

2006/2007 (IV liga) Warta Sieradz – Pogoń Ekolog Zduńska Wola 1:0 (Łukasz Markiewicz)

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 2:3 (Łukasz Światowy, Marek Zaborowski – Fabiano Valente, Michał Sikora, Piotr Kobierski)

2005/2006 (IV liga) Warta Sieradz – Pogoń Ekolog Zduńska Wola 1:2 (Tomasz Chrzanowski – Mariusz Pietrzak, Marcin Janicki)

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 0:1 (Łukasz Markiewicz)

2004/2005 (IV liga)
Ekolog Wojsławice – Warta Sieradz 2:2 (Marcin Janicki 2 – Mariusz Wróbel, Mariusz Graczykowski)
Warta Sieradz – Ekolog Wojsławice 0:1 (Michał Surma)