Cztery bramki w Sieradzu

Podopieczni trenera Michała Łochowskiego wygrali z drużyną Pelikana Łowicz 4:0 w ramach 4. kolejki rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej A1.

Biało-zieloni przed tą kolejką mieli na swoim koncie 6 punktów z bilansem 2. zwycięstw i jednej porażki. Przed rozpoczęciem tego spotkania dotarły do naszych piłkarzy dobre wieści. W rozgrywanym dzień wcześniej spotkaniu, pomiędzy drużyną SMS UKS Łodź a Widzewem Łódź, padł wynik 4:2 dla SMS’u. Był to dobry wynik dla sieradzan ze względu na to, iż jedyną porażkę, podopieczni trenera Michała Łochowskiego, odnotowali, na własnym boisku z Widzewem Łódź, a w 2. kolejce na wyjeździe pokonali SMS. Była więc spora szansa na wskoczenie na drugą pozycję w tabeli w przypadku zwycięstwa z drużyną Pelikana Łowicz.

Faworytem tego spotkania była oczywiście Warta Sieradz, jednak mając na uwadze fakt, iż jest to jeszcze mało zgrany zespół, licznie zgromadzona publiczność miała pewne wątpliwości. Były to na szczęście obawy nad wyrost. Warta Sieradz pewnie pokonała drużynę gości, praktycznie nie dopuszczając piłkarzy Pelikana do sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała takiego pogromu. Co prawda biało-zieloni prowadzili grę i to oni budowali akcje ofensywne, jednak wykorzystali jedynie jedną sytuację bramkową i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W przerwie meczu trener naszej drużyny zdecydował się na tradycyjną zmianę bramkarzy. Boisko opuścił Filip Adamczyk a jego miejsce zajął Filip Adamski. Natomiast w ataku Adriana Florczaka zmienił Artur Nowak. Trudy gry w pełnym słońcu lepiej znosiła Warta Sieradz i dzięki cierpliwemu rozgrywaniu piłki, przewyższali kulturą gry drużynę przyjezdnych. Kolejne bramki były konsekwencją dobrej gry naszego zespołu. Hat-trick skompletował Michał Pawelec, a na 4:0 bramkę głową zdobył Kacper Juchner.

/JM

Poniżej mogą Państwo zobaczyć bramki z tego spotkania:


Warta Sieradz Jr98/99 – Pelikan Łowicz 4:0 (1:0)

Bramki:

1:0 – Michał Pawelec

2:0 -Michał Pawelec

3:0 – Michał Pawelec

4:0 – Kacper Juchner

Skład wyjściowy Warty:

Filip Adamczyk – Kacper Szcześ, Wiktor Bednarek, Kacper Juchner, Paweł Romek – Michał Pawelec, Adam Kałuziński, Jan Szumigaj, Wiktor Graczyk – Krzysztof Kokot, Adrian Florczak

Wchodzili:

⬆Filip Adamski ⬇Filip Adamski

⬆Artur Nowak ⬇Adrian Florczak

⬆Jakub Szulc ⬇Krzysztof Kokot

Lp Nazwa M P B+ B- Z R P
1 Ceramika Opoczno 4 10 19 1 3 1 0
2 Warta Sieradz 4 9 13 5 3 0 1
3 Włókniarz Konstantynów 4 7 10 5 2 1 1
4 RTS Widzew Łódź 3 6 7 5 2 0 1
5 Pelikan Łowicz 4 6 3 14 2 0 2
6 Pogoń Zduńska Wola 3 3 6 10 1 0 2
7 UKS SMS Łódź 4 3 7 15 1 0 3
8 Omega Kleszczów 4 0 5 15 0 0 4