Boruta Zgierz – Warta Sieradz 1:4 (relacja)

Warta Sieradz pokonała na wyjeździe Borutę Zgierz 4:1 i dzięki temu zwycięstwu awansowała na 2. miejsce w tabeli!

Piłkarze Warty znów źle rozpoczęli spotkanie, gdyż już w 9. minucie prowadzenie objęli gospodarze tego meczu. Po stałym fragmencie gry i błędach naszej defensywy gola na 1:0 strzelił Michał Sennicki. Na szczęście jednak odpowiedź przyszła kilkanaście minut później. Po dośrodkowaniu Łukasza Chojeckiego bardzo ładnym strzałem popisał się Adam Patora. Praktycznie przez całą pierwszą połowę to podopieczni Marcina Pyrdoła przeważali, ale albo brakowało dobrego wykończenia akcji by strzelić gola, albo na wysokości zadania stawał bramkarz Boruty.

Od razu po przerwie biało-zieloni wyszli z jedną zmianą w składzie. Za Przemysława Nawrockiego pojawił się Dawid Przezak, a ustawienie zespołu zmieniło się na 1-3-5-2. I od razu w pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy przyniosło to efekty w postaci bramek. W 53. minucie gola dającego prowadzenie strzelił Adam Patora, po bardzo ładnym dograniu Wiktora Płanety. Kilka minut później Płaneta znów asystował – tym razem przy bramce Krzysztofa Składowskiego i mieliśmy już wynik 1:3. To był bardzo dobry fragment gry biało-zielonych, gdyż mimo prowadzenia dwa razy na listę strzelców mógł się wpisać Wiktor Płaneta – raz trafił w poprzeczkę, a w drugiej akcji uderzył obok bramki, chociaż lepszym wyborem byłoby odegranie do będącego przed pustą bramką Dawida Przezaka. W 84. minucie meczu na boisku pojawił się Marcin Kobierski, który minutę później bardzo dobrze dograł do również wprowadzonego po przerwie Marcina Kaceli, który ustalił wynik meczu.

Boruta Zgierz – Warta Sieradz 1:4 (1:1 do przerwy)

1:0 – Michał Sennicki (9 min.)
1:1 – Adam Patora (21 min.)
1:2 – Adam Patora (53 min.)
1:3 – Krzysztof Składowski (57 min.)
1:4 – Marcin Kacela (85 min.)