Awans na pozycję wicelidera

Warta Sieradz wygrała 1:0 z Ceramiką Opoczno w wyjazdowym meczu 14. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi. Dzięki temu zwycięstwu oraz potknięciu zespołu z Kutna, biało-zieloni awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa należała do zespołu z Sieradza. Biało-zieloni potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, jednak albo w porę reagowała obrona gospodarzy oraz bramkarz, albo podopiecznym Marcina Pyrdoła brakowało precyzji. Pierwsze 45 minut zakończyło się więc bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę piłkarze Warty wyszli z jedną zmianą w składzie – za Mateusza Jaworskiego na lewej stronie pojawił się Jakub Szulc. Kolejna zmiana miała miejsce równo po godzinie gry, a na boisko wszedł Przemysław Nawrocki, który zmienił Mariusza Zawodzińskiego. W 62. minucie meczu Sieradzanie mieli najlepszą okazję do zdobycie pierwszego gola w tym spotkaniu. Chwilę wcześniej sędzia podyktował rzut karny dla biało-zielonych. Do piłki jak zawsze podszedł nasz kapitan Łukasz Mitek, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek. Kilka minut później mieliśmy kolejną jedenastkę w tym spotkaniu. Znów strzelał Mitek, który tym razem pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. W zespole Warty w drugiej połowie na placu gry odmeldowali się jeszcze Adam Patora, Kacper Szafrański i Kamil Pluta. Wynik do końca meczu jednak już się nie zmienił. Warta Sieradz odniosła ósme zwycięstwo z rzędu, a dzięki potknięciu drużyny z Kutna (przegrana na wyjeździe 1:3 z Andrespolią Wiśniowa Góra) awansowaliśmy na drugie miejsce w tabeli, mając punkt straty do RKS-u Radomsko.

Kolejny mecz Warta Sieradz rozegra na własnym stadionie z Andrespolią Wiśniowa Góra. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 3 listopada o godzinie 14:00.


Ceramika Opoczno – Warta Sieradz 0:1 (0:0 do przerwy)

Bramki:
0:1 – Łukasz Mitek (70 min., rzut karny)

Skład Warty:
22. Przemysław Kazimierczak
4. Piotr Bartłoszewski ( 70 min.)
14. Michał Sitarz
7. Łukasz Mitek ()
23. Adrian Filipiak
6. Mateusz Jaworski ( 46 min.)
10. Mariusz Zawodziński ( 60 min.)
16. Krzysztof Składowski ( 88 min.)
20. Wiktor Płaneta ( 84 min.)
94. Łukasz Chojecki
8. Dawid Przezak

Zmiany:
21. Jakub Szulc ( 46 min.)
13. Przemysław Nawrocki ( 60 min.)
26. Adam Patora ( 70 min.)
45. Kacper Szafrański ( 84 min.)
9. Kamil Pluta ( 88 min.)

Zobacz tabelę IV ligi (grupa łódzka) >