3 punkty po zwycięstwie 3:0 z Andrespolią Wiśniowa Góra

Warta Sieradz pewnie pokonała Andrespolię Wiśniowa Góra 3:0 w meczu 15. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi.

Piłkarze Warty Sieradz bardzo dobre rozpoczęli to spotkanie od razu spychając zespół gości do defensywy. Opłaciło się to już w 9. minucie meczu. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Krzysztof Składowski, a piłkę w siatce umieścił Adam Patora. Kolejną dobrą okazję kilka minut później znów miał Adam Patora, który pięknie obrócił się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany przez bramkarza gości. Swoją szansę miał też Kuba Szulc, jednak Dawid Kulpa również wyłapał to uderzenie. Mimo prowadzenia 1:0 podopieczni Marcina Pyrdoła dalej przeważali i rozgrywali piłkę na połowie gości. Pierwszy celny strzał na bramkę Przemysława Kazimierczaka oglądaliśmy dopiero w 33. minucie. Andrespolia swoją najlepszą sytuację miała w 42. minucie po rzucie wolnym z ok. 20 metrów, na szczęście piłka odbiła się od muru i wyleciała za linię końcową boiska.

Podobnie jak pierwszą część gry, drugą połowę znów bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Warty Sieradz. Swoje szanse mieli Łukasz Chojecki, Dawid Przezak i Piotr Bartłoszewski. Pięknym uderzeniem z daleka popisał się również Łukasz Mitek, ale piłka odbiła się od słupka. W 65. minucie za strzelca dwóch bramek Adama Patorę wszedł Przemysław Nawrocki. W 69. minucie piękny strzał na bramkę biało-zielonych oddał Krzysztof Skawiński, ale równie piękną interwencją popisał się nasz bramkarz. Minutę później na boisku pojawił się Mateusz Jaworski, który zmienił Jakuba Szulca. Przez całą drugą część meczu obraz gry wyglądał podobnie jak w pierwszej połowie – to Warta przeważała i rozgrywała piłkę, a goście próbowali swoich sił w kontratakach. Na boisku odmeldowali się jeszcze Marcin Kacela, Mateusz Jaworski, Kamil Pluta i Krzysztof Kokot. Wisienką na torcie w tym meczu była bramka na 3:0 strzelona przez Marcina Kacelę w 92. minucie meczu. Wprowadzony po przerwie zawodnik pięknie przymierzył w okienko, a kilka chwil później sędzia zakończył mecz.

Warta Sieradz – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0 (2:0 do przerwy)