3 gole zapewniły 3 punkty

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Warty Sieradz w meczu z Włókniarzem Zelów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla biało-zielonych.

Trener Piotr Morawski zdecydował się wystawić na ten mecz dokładnie taką samą jedenastkę wyjściową jak w spotkaniu z Ceramiką Opoczno. TYm razem nie udało się strzelić gola w pierwszej akcji, ale Warta prowadziła grę, a goście skupiali się na kontratakach.

Pierwszą dobrą sytuację miał Jakub Szulc, który zamykał dośrodkowanie Mateusza Jaworskiego z prawej strony boiska. Niestety nasz skrzydłowy strzelił tylko w boczną siatkę. Kolejna okazję biało-zieloni stworzyli sobie znów po akcji prawą stroną. Znów wrzucał Jaworski, piłka spadła na głowę Grzegorza Brochockiego, ale jego mocny strzał zdołał obronić Szymon Pajkert. W 26 minucie mocny strzał zza pola karnego postanowił oddać Adam Patora, niestety piłka przeleciała nad poprzeczką. Bramka dla Warty padła na szczęście kilka minut później. Dośrodkowanie Jakuba Szulca z rzutu rożnego okazało się precyzyjnym strzałem, którego nie zdążył obronić bramkarz Włókniarza. Goście protestowali, że piłka nie przeszła pełnym obwodem linii bramkowej, sędzia Liniowy był jednak dobrze ustawiony i potwierdził prawidłowo zdobytego gola. W 37 minucie zawodnicy Włókniarza mieli najlepszą szansę na wyrównanie. Mateusz Wlazłowski złapał w polu karnym piłkę, która była zagrana przez jednego z naszych obrońców. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni na 17. metrze. Na szczęście obrona Warty wyszła z tej sytuacji obronną ręka. I na odpowiedź podopiecznych Piotra Morawskiego nie trzeba było długo czekać. Piękną akcją popisali się Łukasz Chojecki, Adam Patora i Mateusz Jaworski, ale strzał tego ostatniego zdołał obronić bramkarz gości.

Na drugą połową piłkarze obu zespołów wyszli bez zmian w składzie, a początek świetnie się ułożył się dla biało-zielonych. Już 2 minuty po wznowieniu gry bardzo ładne podanie w pole karne dostał Adam Patora. Nasz napastnik przełożył piłkę między nogami, a spóźniony obrońca Włókniarza faulował, próbując ratować sytuację wślizgiem. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł jak zwykle nasz kapitan Łukasz Mitek i podwyższył prowadzenie. W 56. minucie na boisku pojawiło się trzech nowych zawodników Warty. Za Adriana Filipiaka, Piotra Bartłoszewskiego i Jakuba Szulca weszli Wiktor Płaneta, Przemysław Nawrocki oraz wracający po urazie Damian Pawlak. Chwilę później bardzo dobrą sytuację miał Wiktor Płaneta. Nasz skrzydłowy próbował precyzyjnie i mocno uderzyć w okienko, piłka minęła jednak słupek. W Warcie na boisku pojawiła dwójka kolejnych zawodników. Tomasz Owczarek zmienił Mateusza Jaworskiego, a Mariusz Zasada zastąpił Łukasza Mitka. Wynik na 3:0 w 79. minucie ustalił Adam Patora, który chwilę później został jeszcze zmieniony przez Kamila Plutę.

Warta Sieradz – Włókniarz Zelów 3:0 (1:0 do przerwy)